top of page

ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Q&A

1. W co się ubrać?

Po pierwsze - w coś w czym będziesz się czuł/a komfortowo.

 

Zawsze przed sesją ustalam z wami szczegóły ubioru, więc nie ma czym się stresować. Nigdy nie każę wam kupować ciuchów specjalnie na sesję. Jeżeli ktoś ma taką ochotę to nie mam nic przeciwko, ale nie jest to konieczne. Każdy z nas ma w szafie coś, co będzie super wyglądało na sesji.

 

Co jest mile widziane?

Stonowane kolory ziemi (możecie wyszukać w Google), naturalne materiały (len, wełna, muślin), wszelkiego rodzaju tekstury (np. grube sploty na swetrach, sztruks)

2. Co jeśli w dniu sesji nie będzie słonecznie?

To, że podczas sesji musi być słonecznie, inaczej nie da się jej wykonać jest mitem. Wręcz przeciwnie. Ostre słońce jest dla większości fotografów koszmarem. Dlatego sesje w lato wykonuje się w godzinach wieczornych.

Nie musi być słonecznie, aby wykonać piękną sesję! Pochmurne dni są jak najbardziej okej. Można wtedy wykonać bardzo klimatyczne ujęcia. Chmury są idealnym "rozpraszaczem" słońca i zdjęcia wykonane podczas pochmurnego dnia są bardzo miękkie i przyjemne w odbiorze.

 

Jedyny wyjątek, kiedy dzień musi być słoneczny to sesja o zachodzie słońca. Jeżeli wcześniej umówiliśmy się konkretnie na sesję o zachodzie, wtedy możliwe jest przełożenie sesji. Lecz w lato zdarza się to rzadko.

3. Czy będziecie mogli sami wybrać ujęcia do obróbki?

Przy klasycznych sesjach rodzinnych, miłosnych itp. jest to jak najbardziej możliwe.

Wysyłam wam w mailu link do galerii, w której łatwo i sprawnie możecie wybrać swoje ulubione kadry. Możecie dokupić więcej ujęć niż jest w pakiecie.

Wtedy je obrabiam i później lecą do was jako gotowa galeria :)

 

Jeżeli chodzi o wszelkiego rodzaju reportaże  - to ja wybieram najlepsze ujęcia. Wy za to możecie wybrać ujęcia do albumu.

4. Czy dostaniecie wszystkie zdjęcia z sesji? Nawet te prosto z aparatu?

Nie. Zdjęcia prosto z aparatu nie wyglądają tak jakbym chciała.

Surowe zdjęcia to półprodukt. Nie chciałabym, aby były moją wizytówką.

5. Jak wyglądają fotoprodukty, które ode mnie otrzymacie?

Fotoprodukty różnią się od tego, jaki pakiet wybraliście.

Jednak niezależnie od pakietu zawsze otrzymujecie ode mnie najwyższej jakości odbitki 15x23cm drukowane na papierze jedwabnym, z białą obramówką.

Długo szukałam dla was fotoproduktów, które w pełni spełnią moje oczekiwania. Wysokiej jakości produkty są dla mnie bardzo ważne. Jest to kropka nad "i" do sesji fotograficznej.

W pakiecie 2 - są to piękne płócienne teczki (9 kolorów do wyboru) ze wstążką. Istnieje możliwość złotego tłoczenia na przodzie.

W pakiecie EKSTRA - miziaste pudełko, które pomieści wszystkie wasze zdjęcia z sesji (i jeszcze więcej), ze wstążką szarpaną, która ułatwi wam wyjmowanie odbitek. Tutaj również istnieje możliwość wykonania tłoczenia (i graweru).

Oczywiście w mojej ofercie są również albumy, fotoksiążki, obrazy.

6. Jaki jest czas oczekiwania na gotową galerię?

Sesje podstawowe - maksymalnie 30 dni jednak, najczęściej są gotowe wcześniej. Sesje lifestyle nie wymagają dużo obróbki, dlatego czasami są gotowe nawet po tygodniu.

 

Reportaże - maksymalnie 90 dni. Zależy od tego, ile reportaży mam w danym miesiącu.

Zawsze jestem z wami w kontakcie i mówię jak wygląda sytuacja. Staram się zrobić to jak najszybciej, ale pamiętajmy, że to nie tylko obróbka. Wbrew pozorom dużo czasu trzeba spędzić nad selekcją najlepszych ujęć, wgrywaniem zdjęć na dyski itp.

bottom of page